Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2020-12-09 09:24:37
W Polsce ostatnich kilkudziesięciu lat, nie było łatwo o dostęp do mebli. Meblościanki czy też kupione fotele, były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Często ich wzory były dość pstrokate, a kolory żywe. Wielu ludzi latami nie zmieniało wystroju wnętrz. Młode pokolenie natomiast poszukiwało czegoś innego, bardziej minimalistycznego, a zarazem stwarzającego atmosferę przytulności. Taki okazał się natomiast właśnie styl skandynawski, zaskarbiając sobie tym samym serca wielu osób.
Obecnie wiele osób decyduje się na to, aby zaaranżować wnętrza swoich domów oraz mieszkań, w stylu skandynawskim. W momencie pojawienia się tego trendu na rynku, szybko zyskał on na swojej popularności. Co jest tego przyczyną? W Polsce ostatnich kilkudziesięciu lat, nie było łatwo o dostęp do mebli. Meblościanki czy też kupione fotele, były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Często ich wzory były dość pstrokate, a kolory żywe. Wielu ludzi latami nie zmieniało wystroju wnętrz. Młode pokolenie natomiast poszukiwało czegoś innego, bardziej minimalistycznego, a zarazem stwarzającego atmosferę przytulności. Taki okazał się natomiast właśnie styl skandynawski, zaskarbiając sobie tym samym serca wielu osób.
Styl skandynawski posiada kilka bardzo ważnych cech, bez których trudno jest mówić o jego zastosowaniu. Przede wszystkim w stylu tym nie może zabraknąć drewna. Surowy skandynawski krajobraz jest nieokrzesany, a zarazem stoicki i zamknięty w ściśle określonych formach. Takie jest również i drewno. Najlepiej gdy jest ono pozostawione w swoim naturalnym kolorze. Może być jednak pomalowane także na stonowane kolory, przykładowo na biało, szaro czy też czarno. Popularne w tym stylu jest również podkreślanie struktury drewna.
W stylu tym nie może zabraknąć również motywów roślinnych. Mogą być to plakaty z wyobrażeniem drzew, jakieś realne zdjęcia, suche trawy itp. Oczywiście nie musimy ograniczać się tylko i wyłącznie do imitacji. Możemy także zdecydować się na żywe kwiaty doniczkowe, być może w większych rozmiarach. W kuchni natomiast warto rozważyć możliwość posadzenia jakichś ziół, które będą mogły być wykorzystane w sposób praktyczny w trakcie gotowania. Jednocześnie staną się one natomiast ciekawą ozdobą.
W stylu skandynawskim dodatki zawsze powinny mieć jakiś wymiar praktyczny. Zamiast bibelotów, które będą jedynie zbieraczami kurzu, lepiej jest postawić na rzeczy funkcjonalne. Możemy zainwestować zatem w obrazy, ramki na zdjęcia czy też wazony. Oczywiście to nie oznacza, iż wszelkie stojące ozdoby są wykluczone. Warto mieć jednak do nich zdrowe podejście i nie kolekcjonować zbieraczy kurzu, które w tym konkretnym stylu nie mają szerszego zastosowania.
Styl ten charakteryzuje się przede wszystkim utrzymaniem wnętrza w kolorze białym. Barwa ta optycznie powiększa poszczególne pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne obecnie, gdy wiele mieszkań ma małe metraże. Są one nieco większe niż standardowe kawalerki dlatego istotne jest, aby starać się chociaż optycznie stworzyć nieco większą przestrzeń. Jednak to także nie oznacza, że musimy się ograniczać tylko i wyłącznie do tego koloru. Możemy zdecydować się również na pastele, chociażby róż i błękit w pokojach dziecięcych. Poza tym warto rozważyć również skorzystanie z koloru szarego oraz czarnego. Natomiast w formie kontrastowych dodatków w takim wnętrzu mogą występować poduszki w kolorze musztardowym, bordowe koce, jakieś narzuty w barwie butelkowej zieleni. Są to kolor dość mocne i wyraziste, ale nie będą w stanie przyćmić reszty wnętrza. Dosadnie je natomiast zaakcentują i stworzą unikalny charakter.
Wnętrze w stylu skandynawskim to również estetyka na bardzo wysokim poziomie. Dlatego też nie powinniśmy pomijać elementów wykończeniowych, które mają na nią wpływ. Jednym z nich są chociażby listwy przypodłogowe. Obecnie jednym z czołowych producentów tego produktu, jest firma Lagrus. Oferuje ona swoim potencjalnym klientom listwy na najwyższym poziomie, ze starannym wykończeniem, posiadające bogatą funkcjonalność. Co je charakteryzuje?
Listwy te posiadają przede wszystkim trójwarstwowe lakierowanie. Pierwsza warstwa to izolacja, następnie podkład oraz nawierzchnia. Występują one w większości wypadków w kolorze białym. W razie potrzeby można je jednak zamówić również w konkretnej barwie, wybranej wcześniej z palety. Są one wówczas wykonywane na specjalne zamówienie, za dodatkową opłatą.
Dolna krawędź listw jest izolowana przeciwwilgociowo. To bardzo ważna kwestia ponieważ wówczas listwy nie niszczą się w trakcie wykonywania codziennych porządków. Można bez obaw myć je chociażby mopem. Posiadają one również frezowanie pod kable. Obecnie wiele osób posiada liczny sprzęt a co za tym idzie, sporą ilość kabli. Takie frezowanie pomaga natomiast w estetyczny i szybki sposób je ukryć.
Listwy są wykonane z MDF, bardzo trwałego oraz łatwego w obróbce materiału. Jego alternatywą jest MDF wilgocioodporny. Listwy wykonane z tego konkretnego materiału mogą być zastosowane w bardziej wilgotnych pomieszczeniach, przykładowo w łazience oraz kuchni. Firma Lagrus produkuje listwy o różnych wymiarach, posiadające także rozmaite zdobienia. Każdy jest zatem w stanie dopasować je do własnego wnętrza.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.